efainlacluj.ro

Nelutu Sabau face schimbari geniale si califica Universitatea Cluj in semifinalele Cupei.

Universitatea Cluj si AFC Hermanstadt au disputat miercuri seara un meci intr-o singura mansa contand pentru Sferturile de Finala ale Cupei Romaniei la fotbal.

Sibienii au deschis scorul in minutul 41 prin Alhassan.

Dupa pauza Nelutu Sabau a facu nu mai putin de 3 schimbari iar roadele s-au vazut imediat.

Prospat intrat pe teren, Chipciu a egalat printr-un sut superb din afara careului plasat la coltul lung.

In minutul 62, Nelutu Sabau a mai favut o mutare geniala, l-a introdus pe Thiam iar acesta a marcat golul de 2-1 in minutul 75 al meciului.

Scor final 2-1 si Universitatea Cluj merge mai departe in Semi-finalele Cupei Romaniei unde o va intalni pe UTA Arad!

Cei doi antrenori, Marius Maldarasanu si Nelutu Sabau au trimis in teren urmatoarele formatii:

Read Previous

We Singing Colors lansează la Cluj HOPIUM, un album la granița dintre indie-rock, folk și pop, peste care se așează noi sonorități ce promit a fi surprinzătoare

Read Next

Sanse mari ca U Cluj si CFR Cluj sa se intalneasca in finala Cupei Romaniei. Cum ar fi o finala intre cele doua disputata la Cluj?