efainlacluj.ro

Teatrul din Cluj invită publicul la o comedia clasică O noapte furtunoasă

Teatrul Național Cluj-Napoca invită publicul clujean la un nou eveniment teatral special. În 5 martie, de la ora 19:00, pe scena instituției va avea loc reprezentația comediei clasice O noapte furtunoasă, semnată de marele dramaturg I. L. Caragiale și pusă în scenă în viziunea regizorală a lui Dragoș Pop.

Spectacolul se anunță a fi o experiență colorată, energică și plină de surprize, ideală pentru a întâmpina începutul primăverii cu bună dispoziție, dinamism și umor sănătos. Publicul va regăsi atmosfera inconfundabilă a universului caragialian, reinterpretat printr-o montare actuală, alertă și accesibilă tuturor vârstelor.

Bilete și acces

Biletele pot fi achiziționate:

  • Online, prin platforma oficială a teatrului: bit.ly/3N0rOG7
  • De la Agenția teatrală, unde se găsesc și biletele cu preț redus pentru copii, elevi, studenți și pensionari. Achiziția acestora se poate face exclusiv de la Agenție, situată în Piața Ștefan cel Mare, nr. 14.

Supratitrare în limba engleză

Reprezentația din 5 martie va beneficia de surtitrări în limba engleză, facilitând accesul spectatorilor internaționali și al celor care preferă o experiență bilingvă.

Read Previous

Parteneriat strategic pentru viitorul cercetării clinice la UMF „Iuliu Hațieganu”!

Read Next

Geamgiii și limba gumuțească – povestea unui meșteșug și a unui tezaur viu