efainlacluj.ro

U Cluj pierde dramatic Cupa Romaniei la 11 metri. VIDEO

U Cluj e pierdut dramatic finala Cupei Romaniei dupa loviturile de la 11 metri.

U Cluj a inceput timorat meciul insa dupa primele 20 de minute a turat motoarele si rezultatele s-au vazut.

In minutul 29, Thiam a trimis mingea in bara din stanga a covasnenilor, iar 3 minute mai tarziu, Dan Nistor a luat la tinta aceeasi bara dupa sut superb la coltul lung din banda dreapta.

Sepsi a trecut peste deschiderea scorului in minutul 45, cand Safranko a trimis periculos sub bara transversala insa Andrei Gorcea a fost la post si a scos mingea in ultimul moment.

Dupa pauza U-istii au dat drumul la torte si petarde, peluza transformandu-se intr-un adevarat infern rosu.

Repriza secunda a trecut fara ocazii clare si dupa 90 de minute scorul arata tot 0-0.

In prelungiri, U Cluj a ratat cateva ocazii insa tabela a ramas tot 0-0.

Din pacate la penaltyuri, U Cluj a pierdut dramatic chiar daca a avut cupa in mana de doua ori, insa jucatorii Fernandes, Gones si Martic au ratat lamentabil.

Din tribunele stadionului nu au lipsit primarul Emil Boc, viceprimarul Dan Tarcea sau europarlamentarul Daniel Buda.

Cei doi antrenori au trimis in teren urmatoarele formatii:

Read Previous

VIDEO. Clujenii domina tribunele la finala Cupei Romaniei. Atmosfera impresionanta.

Read Next

Mesajul transmis de Emil Boc catre clujeni dupa ce U Cluj a ratat la limita castigarea Cupei Romaniei