efainlacluj.ro

VIDEO. CFR Cluj câștigă categoric disputa cu SEPSI OSK si ajunge la 1 punct în spatele FCSB.

CFR Cluj a disputat joi seară în Gruia un meci contând pentru restanța din etapa cu numărul 5 din Liga 1 împotriva echipei SEPSI OSK.

Clujenii au deschis scorul în minutul 41 prin Tachtsidis din penalty care a stabilit și scorul pauzei.

În repriza secundă Camora a dus scorul la 2-0 după pasa lui Kresic în timp ce Birligea a stabilit scorul final 3-0 în minutul 81 al meciului.

În urma acestui rezultat CFR Cluj ajunge la doar o lungime în spatele FCSB-ului care a fost încurcată luni chiar de către U Cluj pe Arena Națională.

Cei doi antrenori au trimis în teren următoarele echipe.