efainlacluj.ro

VIDEO. Pe un teren de cascadorii rasului, U Cluj castiga impotriva echipei FC Voluntari. Se vede mana lui Nelutu Sabau

U Cluj a castigat vineri pe teren propriu, scor 2-1, meciul impotriva echipei FC Voluntari contand pentru etapa cu numarul 22 din Superliga 1 la fotbal.

Pe un teren execrabil, elevii lui Nelutu Sabau au aratat un joc foarte bun inca din primele minute ale meciului.

Nelutu Sabau si Liviu Ciobotariu au trimis in teren urmatoarele formatii.

Universitatea Cluj a deschis scorul in minutul 37 dupa un sut din lovitura libera a lui Mamadou Thiam.

Prima repriza a apartinut in totalitate clujenilor care au avut o posesie covarsitoare de 68%.

Repriza a doua a inceput cum nu se poate mai bine pentru clujeni, dupa doar 3 minute de la reluarea meciului Meleke fiind eliminat dupa ce a vazut a al doilea cartonas galben.

Ilfovenii nu s-au dat insa batuti si au dat lovotura in minutul 62 prin Damascan care a inscris cu un sut superb din careu direct sub transversala.

Universitatea Cluj a preluat din nou avantajul in minutul 87 cand Lorand Fulop a inscris in poarta adversa plasat la firul ierbii (noroiului)

Scor final 2-1 si U Cluj urca 3 pozitii in clasament!