efainlacluj.ro

CFR Cluj la a treia victorie din 4 meciuri cu Adrian Mutu pe banca tehnică.

CFR Cluj a reușit să obțină o victorie solidă cu scorul de 3-1 împotriva echipei FC U Craiova, într-o confruntare extrem de importantă din etapa a 26-a a Superligii. Ardelenii și-au consolidat astfel poziția în clasament, rămânând la doar 3 puncte distanță față de Rapid, echipa aflată pe locul secund, și după această rundă.

Meciul s-a dovedit a fi unul plin de intensitate și determinare din partea ambelor echipe, dar CFR Cluj a reușit să se impună grație unui joc disciplinat și eficient. Golurile echipei au fost marcate de El Kaddouri în minutul 13, Bîrligea în minutul 45+3 și Muhar în minutul 90+1, consolidând avantajul oaspeților și asigurându-le victoria.

Deși FC U Craiova a reușit să reducă din diferență prin golul lui William Baeten în minutul 40, echipa nu a reușit să revină în meci și să producă o surpriză.

Pentru antrenorul Adrian Mutu, această victorie a reprezentat o revenire importantă după înfrângerea suferită în fața Rapidului. Mutu și echipa sa au abordat meciul cu pragmatism și determinare, reușind să-și impună stilul de joc și să obțină cele trei puncte în disputa cu FC U Craiova.

Pe de altă parte, FC U Craiova și antrenorul său, Costantino, au avut parte de un alt rezultat dezamăgitor, suferind al patrulea eșec din cele cinci meciuri jucate în anul 2024. Echipa va trebui să găsească soluții pentru a reveni pe drumul victoriilor și pentru a-și îmbunătăți performanțele în viitoarele confruntări.