efainlacluj.ro

Înfrângere categorică pentru CFR Cluj la Farul. Clujenii pierd locul 2 în clasament.

CFR Cluj a disputat vineri seara la Ovidiu, Constanta un meci contand pentru etapa cu numarul 5 in Play-off-ul Superligii 1 la fotabal impotriva canpioanei Romaniei, Farul Constanta.

Dobrogenii au deschis scorul in minutul 22 prin Luis Munteanu si au majorat avantajul in minutul 41 prin Cojocaru.

După pauză CFR Cluj nu a reusit sa marcaze, ba mai mult dobrogenii au dus scorul la 3-0 in minutul 68 prin Grameni.

Dupa cele 3 goluri primite CFR Cluj a redus din diferenta prin Otele insa dupa doar 2 minute Farul a mai de doua ori prin Cojocaru si Ganea in minutele 78 si 83.

S-a terminat 5-1 si Farul Constanta trece peste CFR Cluj cu 5 etape inainte de finalul campionatului.

Read Previous

Andreea Marin va găzdui la Cluj conferința “Părinți puternici, copii sănătoși” – O inițiativă esențială de prevenire a consumului de droguri.

Read Next

Bucură-te de „Easter Joyride”, la Iulius Mall Cluj! Poţi câştiga sesiuni de shopping sau chiar marele premiu: un scuter full electric!